Türkiye’de Olmayan 5 Franchise Konsepti

Ülkemizde  franchising konularında önemli gelişmeler yaşanıyor. Özellikle artık girişimciler ürünleri ve hizmetleri konusunda diğer girişimcilere karşı daha şeffaf davranıyor. Örneğin Son Bayim Olurmusun fuarında 20 ‘ye yakın yeni bayilik verenfirma vardı. Bunlarla ilgili ayrı bir yazıyıda sizler için hazırlıyoruz. Bu yazımızda ise size özellikle Amerika’da yeni yükselen franchise konseptlerinden bahsedeceğiz.

1- GameTruck Franchise Konsepti

Kısaca Oyun Kamyonu olarak adlandırılan bu konseptte bir kamyon içerisinde Xbox360, Wii, PlayStation3 gibi oyun makineleri ve Hd Televizyonlar bulunuyor. Kamyonlar çocukların topluca oyun oynaması için doğum günlerinde, parti vermek istediklerinde veya toplu etkinliklerinde kiralanıyor. 2006 yılında kurulan bu sistem şimdiye kadar 71 franchise vermiş. Oyun kamyonlarının yatırım ortalaması 120.000 dolar ile 310.000 dolar arasında.
www.gametruckparty.com

Oyun Kamyonu

Oyun Kamyonu

Game Truck Video

2- Doktor Popcorn Franchise Konsepti

Rob ve Renee Sağlıklı bir atıştırma arayışı içerisindeyken doğal aromalı patlamış mısır fikrini buluyorlar ve bunu bir iş haline dönüştürüyorlar. 2009 yılında franchise vermeye başlayan firmanın şu ana kadar toplamda 78 franchise vermiş. Tereyağlı, tuzlu, biberli, tarçınlı popcorn gibi değişik ürünleri bulunan firmanın toplam yatırım bedeli ise 72.000 dolar ile 182.000 dolar arasında.
www.docpopcorn.com

Doktor Popcorn

Doktor Popcorn

3- Tiger Rock Dövüş Sanatları Franchise Konsepti

Tiger-Rock Martial Arts çocuklar ve yetişkinler için dövüş sanatları ve fitness programları sunuyor. Tekvando sporu başta olmak üzere sağlıklı fitness yapmak hakkında eğitimler veriyor. Şu anda 158 franchise salonu bulunan firmanın toplam yatırım miktarları 40.000 dolar ile 120.000 dolar arasında değişiyor.
www.tigerrockmartialarts.com

Tiger Rock

Tiger Rock

4- The Grounds Guys LLC Franchise Konsepti

Tim van Stralen ve 9 kardeşin ortak olarak başladığı peyzaj yönetimi işi çok kısa sürede 157 Franchise ağına ulaşarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış. 66.000 dolar ile 190.000 dolar arasında yatırım gerektiren bu işin müşteriside çok özellikle villa sahipleri ve siteler bu iş için işi iyi bilen ekiplerle çalışmak istiyor. Bu alanda da henüz franhcise veren bir sisteme sahip değiliz.
www.groundsguys.com

The Grounds Guys LLC

The Grounds Guys LLC

5- Garage Experts Franchise Konsepti

Son olarakta Sadece Garajlara odaklanmış bir firmadan bahsetmek istiyoruz. Garage Experts Garaj zemin kaplamaları, depolama kabinleri, menteşeli duvar kurulumları ve tavan rafları gibi alanlarda hizmet veriyor. Niş bir franchise alanı diyebileceğimiz bu işi kurmak yaklaşık 7.000 dolar ile 18.000 dolar arasında değişiyor. 23 Franchise veren firma 2008 yılında kurulmuş. Az sermayeli olan bu işinde ülkemizde franchise vereni yok.
www.garageexperts.com

Garage Experts

Garage Experts


Firma İstanbul, İstanbul Firma rehberi, firma ara
ETİKET :

14.10.2013
Geri Dön