Her yönüyle Ant Yapı

Her yönüyle Ant Yapı

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay her yönüyle Ant Yapı'yı anlattı


Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, Ant Yapı hakkında soruları yanıtladı. İşte Mehmet Okay'ın ağzından ''Her yönüyle Ant Yapı''
 
Nihan Urel : Haziran ayında Antteras’ı teslim ediyorsunuz. Antteras, hem boğazın incisi, hem sizin gözbebeğiniz… Hem boğazın en keyifli yerinde hem de Ant Yapı’nın yaptığı projede yaşamanın bedeli nedir?
 
Mehmet Okay : Evet belirtttiğiniz gibi Haziran ayı sonunda Antteras’takikonutları sahiplerine teslim ediyoruz. Konumu, panoramik manzarası, sosyal imkanları, mimarisi ve daha birçok başka farklılığı ile özel projelerimizden biri oldu Antteras. Bölge olarak zaten İstanbul’un incisi boğaza nazır bir alanda yer alması, ve bu alanın site olabilecek büyüklükteki son parsel olması dolayısıyla şu anda satışa sunduğumuz projeler arasında en yüksek fiyatlı proje halinde. Bugün Antteras’ta konut sahibi olmak isteyen biri, dekorasyon da dahil olmak üzere yaklaşık 800 bin dolardan başlayan fiyatlarla Haziran ayı sonu itibariyle hemen konutunu teslim alabiliyor. Antteras’ta sunulan yaşam, Ant Yapı projelerinin alameti fahrikası olan komşuluk ilişkileri ve eşsiz manzara ise tabi ki paha biçilemez.
 
Nihan Urel: Projede şimdiki satış fiyatları, şu anki ekonomik konjonktüre göre 5 sene sonra yüzde kaç artmış olur?
 
Mehmet Okay :Tamamen şu anki ekonomik konjonktüre göre değerlendirirsek, 5 yıl içerisinde %100’ü aşan oranda bir artış olacağını tahmin ediyoruz. Tabi ki çok hızlı değişen bugünün Türkiye’sinde çok net tahminler yapmak biraz güç olabiliyor. Bazı projelerimizde USD bazında %300 artış oranı dahi oldu ve hala artmaya da devam ediyor.
 
Nihan Urel : Oturum başladığında satış hala devam edecek mi?
 
Mehmet Okay :Komşu profiline verdiğimiz önem ve projede fiyatlar üst gelir grubuna yönelik olması sebebiyle ve çok özel bir proje olması sebebiyle, müşterilerin karar süreçleri de normale göre daha uzun olabiliyor. Önümüzdeki ay sonunda teslimler yapılıp, oturum başladığında satışlar da hala devam ediyor olacaktır. Bu da demek oluyor ki büyük titizlikle hazırlanan Antteras’ta oturuma hazır konutlara ulaşmak hala mümkün olacak.
 
Nihan Urel :Antasya Ekim ayında teslim…Hızınızı tebrik ediyoruz…Ümraniye'ye ilk el atan ve Ümraniye'nin çehresini değiştiren ilk müteahhitlerdensiniz. Bu projeniz tamamlandığında satışlar bitmiş olacak mı?
 
Mehmet Okay :Ant Yapı buradaki ilk projesini Antrium Residence ile gerçekleştirdi, Antasya da bu bölgedeki ikinci projemiz. Antrium’un başarısının bu projede de gerçekleşeceğine inanıyoruz. Konum olarak hem şehrin içinde hem dışında diyebileceğimiz yerde, iş merkezleri ve banka merkezlerinin yapılandığı bölge gelecek açısından da umut vadediyor. Ant Yapı’nın Yönetim Merkezi’nin de bu bölgede olması bizim açımızdan ayrı bir önemde. Şu an itibariyle %70’i aşan oranda satış tamamlandı.
 
Bu yıl Ekim ayı sonunda Antasya Residence tamamlandığında, bu hızla devam ederse neredeyse tamamına yakın oranda satışlar tamamlanacaktır diye düşünüyoruz.
 
 
Nihan Urel: Siz sadece konut üretmiyorsunuz…Taahhüt işleri de yapıyorsunuz…İş GYO' nun Manzara Adalar’ını ve Türkiye Finans Gn. Müdürlüğü İşlerini üstlendiniz…Asıl sevdiğiniz,  sizin için cazip olan hangisi ? Konut üretmek mi? Taahhüt işleri mi?
 
Mehmet Okay : Ant Yapı olarak 1991 yılından beri taahhüt işlerimizi sürdürüyoruz. Öncelikle Rusya’da başladığımız faaliyetlere 2000 yılında Türkiye’ye girerek devam ettik ve burada, her zaman belirttiğimiz gibi yurtdışında kazandıklarımızı yatırarak, projeler geliştirdik. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi özellikle AtaşehirBomonti ve Ümraniye’de öncü olarak geliştirdiğimiz tüm projeler büyük beğeni topladı ve yatırımcılarımızı memnun etti. Böylelikle ne mutludur ki geniş ve oldukça sadık bir müşteri portföyüne eriştik.
 
Bugün Ant Yapı Dostları olarak adlandırdığımız yatırımcılarımızla yolumuza devam ediyor, yine onlar için daha iyisini yapmaya her zaman gayret ediyoruz.
 
Proje geliştirmenin yanı sıra bugüne kadar yurt içinde taahhüt işleri de yaptık ve halen devam ediyoruz. 
Bizim işimiz  inşaat ve bu işi her açıdan seviyoruz; herkesin de bildiği ve deneyimli olduğu işi yapması taraftarıyız. Böylelikle sonuçları hem sizi hem de karşı tarafı memnun ediyor, devamı da kendiliğinden geliyor.
Bizim için cazip olan kendi ekibimizle, taşeronlarımızla ve dostumuz dediğimiz müşterilerimizle daha da iyi işler başarmak.
 
Nihan Urel : Rusya’da , Ukrayna’ da ve Türkmenistan 'da bir çok taahhüt işi yapıyorsunuz.. Rusya'daki son ekonomik konjonktür  oradaki inşaat piyasasını ve sizin işlerinizi nasıl etkiliyor?
 
Mehmet Okay : Özellikle Rusya’da ekonomik olarak zorlu dönemlerden geçildiği aşikar, bizim işlerimiz için de hiç etkilenilmediğini söylemek pek doğru olmaz, ancak bu yılın başından beri dahi 4 yeni projeye başlamamız, devam ettiğimiz projeleri ise vaktinde tamamlıyor olmamız, yurt dışındaki işlerimizin yolunda olduğunu anlatır vaziyette.
 
Nihan Urel : Turizm yatırımlarınız da devam ediyor. Ataşehir Radisson Otel ve Alaçatı'daki Butik Otel.. Yatırımlarınızın dönüşü nasıl? Alaçatı’da yaz sezonu dışında doluluk nasıl?
 
Turizm içerisinde şu anda faaliyette olan 3 yatırımımız mevcut.
 
Bomonti’deki ödüllü kuleler Anthill Residence içerisindeki servisli rezidans daireleri konseptli Fraser Place Anthill Istanbul ile Ataşehir’deki Radisson Blu Hotel Istanbul Asia haricinde Alaçatı liman bölgesinde Port Alaçatı evlerinin hemen yanındaki butik otel Antmare.
 
Her birinin konsepti farklı olmasına rağmen tüm yatırımlarımızın dönüşü bizi oldukça memnun ediyor. Konusunda uzman, sektörde deneyimli ve başarılı ekipler ile danışmanlarla çalışmamız bize karşılığını başarı olarak veriyor. Tabi Singapurlu Frasers ve Rezidor gibi dünyaca ünlü zincirlerle işbirliği de işimizi kolaylaştırıyor.
 
Turizm yatırımlarına devam edeceğiz, hatta ilk olarak Antasya Residence içerisinde aynı Anthill’de olduğu gibi servisli rezidans dairleri oluşturmayı planlıyoruz, görüşmelerimiz devam ediyor.
 
Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde Antmare otelin de doluluğu tahmin edilebileceği gibi oldukça yüksek. Yaz sezonu dışında ise gruplar, toplantılar ve kurumsal misafirlerimiz ile otelin doluluk oranı bizi oldukça memnun ediyor.
 
 

 Firma İstanbul, İstanbul Firma rehberi, firma ara
ETİKET : Ant, Ant Yapı, Mehmet Okay, İnşaat firmaları, istanbul inşaat firmaları

02.06.2015
Geri Dön